Kresťanskí demokrati si v Korni volili nové vedenie

Do šiestich mesiacov od konania parlamentných volieb sa podľa stanov KDH musia na všetkých úrovniach KDH uskutočniť voľby funkcionárov strany. Kresťanskí demokrati z Kysúc si v Korni volili nové vedenie. Na predsedníckej stoličke vystriedal Ľuboša Stríža Jozef Golis. V rámci okresnej rady zavítali na Kysuce aj čelní predstavitelia strany a to predseda poslaneckého klubu Pavol Hrušovský a podpredseda KDH pre obranu a politickú stratégiu Pavol Abrhán. Medzi množstvom dôležitých tém rezonovalo najmä zhodnotenie volieb a blížiaca sa celoslovenská rada KDH. Kresťanských demokratov v Žilinskom kraji prišli zároveň podporiť aj poslanec NR SR Martin Fronc a člen predsedníctva a poslanec ŽSK Peter Belinský.

Tri otázky predstaviteľom KDH:

 

Mladí ľudia sú inšpiráciou, patrí im budúcnosť

Pavol Hrušovský, predseda poslaneckého klubu KDH. Dlhoročný politik a štátnik, ktorý počas svojho pôsobenia v politike vystriedal množstvo významných pozícii. Zastával funkciu predsedu NRSR, je predsedom poslaneckého klubu KDH.

Čo viedlo vaše kroky na Kysuce? S akými cieľmi ste prišli na okresnú radu KDH?

- Prišiel som tak, ako chodievam často na Kysuce, a to v prvom rade sa stretnúť s množstvom zaujímavých ľudí. Vypočujem si ich problémy, no nielen to, pokúšam sa ich aj riešiť. Na Kysuce, a vôbec sem do regiónu Žilinského kraja, chodím vždy rád, tento kraj ma nadchýna nielen krásou, ale aj srdečnosťou ľudí. Zároveň ma ale trápia problémy, ktoré tu ľudia majú. Či už v oblasti infraštruktúry, zamestnanosti alebo sociálnych problémov. Problémy však majú riešenia a preto považujem každú cestu medzi ľudí v regiónoch za dôležitú. Pre mňa osobne je vždy pozitívnou motiváciou, keď sa stretnem s ľuďmi a počujem ich názor. Nachádzam v tom inšpiráciu jednak ako občan, politik, ale jednak ako možný riešiteľ týchto problémov.

Čím by ste chceli osloviť mladých ľudí na Kysuciach? Predsa len, odznelo tu množstvo názorov o tom, ako ich osloviť, aby vnímali KDH ako progresívnu stranu s témami, ktoré ich dokážu zaujať.

- Ja mladým ľuďom v prvom rade dôverujem, patrí im budúcnosť. Hľadať spôsob a klásť si otázky, prečo vo väčšej miere nepodporujú našu politiku, je vždy otázka na mieste. Vždy keď nad tým premýšľam a nastolí sa táto téma, hľadám odpovede u mladých ľudí. Rozprávam sa s nimi. Vždy však iný povie iný dôvod, prečo ma námietky, výhrady voči našej politike. Jediný spôsob ako získať na svoju stranu ďalších mladých sympatizantov KDH je osobné stretávanie, osobný rozhovor, ktorý je častokát na dlho a nemusí presvedčiť, len obohatí obe strany. Tam vidím jedine cestu. KDH má vo svojich projektoch aj ponukách témy pre mladých, mladé rodiny aj študentov, ale to zdá sa nie je všetko, čo by dostatočne dokázalo uspokojiť úroveň mladých tak, aby nám prejavili dôveru. Je to beh na dlhé trate, ktorý však radi absolvujeme.

Pomerne často čelní predstavitelia KDH, aj vy osobne, navštevujú Žilinský kraj, máte k nášmu kraju blízko?

- Veľmi blízko. Ako som povedal, Kysuce, Orava, Turiec, to je kus krásneho Slovenka. Mám to tu rád, neviem to vyjadriť tak konkrétne, ale keď idem po cestách a vidím to panoramatické prostredie, tak ma to vždy zahreje na duši.

 

V KDH potrebujeme otvorenosť

Pavol Abrhan, podpredseda KDH pre obranu a politickú stratégiu. V politike sa pohybuje dlhé roky, je poslancom NRSR a aktívne sa podieľa na presadzovaní dôležitých celospoločenských tém v rámci Slovenska.

Čo viedlo vaše kroky na Kysuce? S akými cieľmi ste prišli na okresnú radu KDH?

- Chodíme po celom Slovensku a hodnotíme predchádzajúce obdobie. Veľmi som sa tešil práve sem, na Kysuce, nielen kvôli peknému kraju, ale žijú tu otvorení ľudia, a práve to teraz potrebujeme v KDH. Otvorenosť, aby sme si povedali, čo sme urobili dobre, ale aj tie veci, ktoré sme nezvládli a ktoré by sme mali do budúcna napraviť.

Čím by ste chceli osloviť mladých ľudí na Kysuciach? Predsa len, odznelo tu množstvo názorov o tom, ako ich osloviť, aby vnímali KDH ako progresívnu stranu s témami, ktoré ich dokážu zaujať.

- Ja som túto tému vnímal veľmi pozitívne. Znamená to, že aj tu - na Kysuciach - žijú ľudia ochotní a pripravení na vytváranie priestoru pre mladých ľudí, či už na komunálnej, alebo regionálnej úrovni. Som presvedčený, že ak budú takto dorastať, tak sa presadia aj na celoslovenskej úrovni hnutia, musíme si ale zachovať určitú perspektívu a to je teraz téma číslo jeden.

Pomerne často čelní predstavitelia KDH, aj vy osobne, navštevujú Žilinský kraj, máte k nášmu kraju blízko?

- Okrem pracovných povinnosti, chodím do Žilinského kraja aj kvôli priateľom a voľnému času. Máte tu bohatstvo v prírode a horách, ktoré má veľký potenciál rozvoja.

Sports Shoes | Klær Nike

Pridať nový komentár