Pavol Hrušovský (KDH), predseda NR SR: „Slovensko je krásne, musíme sa naučiť pracovať s jeho potenciálom.“

Terchovskú dolinu navštívil Pavol Hrušovský. Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyzdvihol postoj ľudí pri riešení každodenných problémov. Ich statočnosť a odvahu dával za príklad aj politikom. S Pavlom Hrušovským sme hovorili na viaceré témy.

Na návštevu Terchovskej doliny ste prišli v sprievode s bývalým ministrom školstva Martinom Froncom a riaditeľom agentúry pre cestovný ruch Petrom Belinským. Ako sa vám páčilo v zasneženom raji?

Nedá sa to vyjadriť pocitmi. Ja mám tento región nesmierne rád pre jeho neopakovateľné čaro, ktoré vám neponúkne žiadny iný kút nášho krásneho Slovenska. Žijú tu veľmi dobrí a nadšení ľudia, ktorí sa k riešeniu svojich problémov stavajú čelom. Osobne sme sa presvedčili, že ich tu nemajú málo a teraz sa im nakopili o to viac, že napadlo veľa snehu. Starostovia pracujú na dedinách v krízovom režime. Chceme hľadať spôsoby, ako im pomôcť, sľuby tu totiž nemajú žiaden zmysel. Počúvali sme ľudí a o to viac ich obdivujem za to, ako sa dokážu vysporiadať so situáciami, ktoré ich trápia. Statočnosť a odvaha, s akou riešia všetky problémy, môže byť príkladom aj pre politikov.

Priviezli ste so sebou do Terchovskej doliny aj konkrétnu pomoc?

Samozrejme, aj morálnu, aj materiálnu. Potešili ma pozitívne reakcie aj vďaka ľudí, ktorým sme pomohli. Veľa sme videli, vždy sa pri návšteve tohto regiónu presviedčam, aké obrovské príležitosti tu driemu. Ľudí je len treba povzbudiť a trošku im pomôcť. Majú dostatok nadšenie, potrebujú len pomoc pri projektoch, ktoré chcú realizovať. Ja v tomto regióne vidím obrovské možnosti agrárnej turistiky, ten potenciál treba len uchopiť a pracovať s ním. Slovensko je krásne, to nám závidia všetci naokolo, len sa to musíme naučiť predať.

Vo vašom programe bola aj návšteva školy a tiež klubu dôchodcov. O akých témach ste diskutovali pred rozdielnym publikom?

S deťmi v Belej sme hovorili o škole, o ich záľubách, spolu aj s riaditeľom sme si pozreli celý areál. Bolo to veľmi príjemné stretnutie, malí študenti sa veľa pýtali, pri ich úprimných otázkach sme sa veru zasmiali aj zapotili. V domove dôchodcov sme cítili, že naša návšteva priniesla radosť, príjemné vybočenie zo zabehaného rytmu. Stretnutí sme počas návštevy Terchovskej doliny absolvovali veľa, boli hlavne o vyjadrení spolupatričnosti.

Opýtali sme sa

V rámci pracovnej cesty po Žilinskom kraji ste navštívili aj školu v obci Belá. Ako ste sa cítili medzi žiakmi?

         Martin Fronc, poslanec NR SR: „Veľmi príjemne, deti boli milé a zvedavé zároveň. Snažili sme sa ich povzbudiť slovami, ony sú predsa našou budúcnosťou. Chcel by som im ešte odkázať, že sa naozaj budeme usilovať o to, aby sa každý mohol dostať na tú školu, ktorú si vybral, len sa musia dobre učiť.“

          Peter Belinský, generálny riaditeľ SACR: „Navštívili sme školu v Belej z viacerých dôvodov. Sám som otcom štyroch detí a teším sa, že v tejto škole je toľko žiakov, lebo bez nich by nebola budúcnosť. Veľmi si vážim učiteľky, pretože byť učiteľkou či učiteľom to nie je povolanie, to je poslanie. Pri príležitosti návštevy Terchovej som sa opäť presvedčil, aký je krásny tento región, má všetky predpoklady na to, aby sa zaradil medzi centrá turistického ruchu na Slovensku.

Adidas shoes | Entrainement Nike

Pridať nový komentár