Slávnostné odhalenie pamätníka

Dňa 24. apríla 2015 o 17:00 hod.  sa v Bratislave na Škarniclovej ulici slávnostne odhalil Pamätník spoločenstvu RODINA Tomislava Kolakoviča. Výstavbu tohto Pamätníka podporil aj prezident Združenia kresťanských podnikateľov a manažérov SR, Ing. Pavol Faktor.
 
Ako píše autor brožúrky Pamätník spoločenstvu RODINA Tomislava Kolakoviča, šéfredaktor revue Impulz a redaktor časopisu Týždeň:  "Tomislav Kolakovič a jeho žiaci patria k tomu najlepšiemu v slovenských dejinách. Dôsledný kritik totalitarizmu T. Kolakovič prišiel na Slovensko v roku 1943, v čase keď sa lámala druhá svetová vojna.  S Kolakovičom prišla nová podoba autority, osobitej charizmy, doslova misie, ktorou dokázal zaujať vysokoškolských študentov.
 
Veľkým dedičstvom Kolakovičových žiakov na Slovensku bolo hnutie ľudí, ktorí milovali svojho Boha a dokázali meniť naše dejiny. Ako pri každej správnej misii, ani oni neboli zameraní na záchranu seba, svojich rodín, či dokonca svojho národa a krajiny. Mysleli na krajinu inú, na Rusko a ruský národ, na jeho obrátenie.  Nikoho teda nemôže prekvapiť, že pred dejinami stoja ako víťazi tí, ktorí možno neobrátili Rusko, ale svoju krajinu a svoj národ áno. 
 
Súkromný pamätník, ktorý možno nájsť v bratislovskom parku pri internáte Svoradov, kde viacerí z nich kedysi žili, je dobrou ilustráciou, že všetky veľké veci sa rodia ako malé, občas dokonca pôsobia nenápadne, pre niekoho azda až smiešne, ale časom získajú moc, ktorá dokáže meniť dejiny. Tak mocná a prospešná vie byť viera v Boha."
 
Na Slovensku mala RODINA spolu 110 členov : 42 kňazov, 28 predstaviteľov katolíckej inteligencie a 40 študentov. 
 
url clone | New Balance 991 Footwear

Pridať nový komentár